ALLE BILDER OG ALT INNHOLD ER PRIVAT OG TILLATES IKKE KOPIERT UTEN AVTALE MED EIER!
Trykk på navnet til foreldrene så kommer du til deres side her på hjemmesiden.
Kvalpene vart født 05.01.2026
Det kom 3 hanner og 1 tispe. Alt vel med både mor og barn. Tenk ho fekk ein "black bunch"! Alle er mest svart med litt kvitt i seg. Artig :-)
No skal dei berre sove, spise og vokse i dei første ukene som kommer :-)
Krysser fingrene for at dei alle er sterke og friske. Det virker i alle fall slik.
Ylva sine valper vokser og trives. Det fine 4-kløveret er no 1 veke gamle. Dagene består i å spise, vokse, og sove. Ylva er supermor og sørger godt for sine små. Dei har fått en fantastisk start og er lubne kompakte pølsesnabber allereie. Alt vel med valper og mor <3
Eit bilde frå i dag finner du over her.
En videosnutt av dei finner du HER
Kvalpene er blitt 2 uker gamle og dei vokser og trives.
Alt er berre velstand. Dei var feite og fine når dei vart født også, og det ser ut til at dei fortsetter den trenden her i mamma Ylva sin melkebar. Alle hadde dobla fødselsvekta sin når dei var 12 dager gamle. Ylva er supermamma og er alltid i nærheita sjølv om dei no i sine perioder søv uten mor. Det er ganske så stille og fredelig i kvalpekassa som er teikn på at alt er berre velstand her også. Vi har klipt klør fleire ganger allereie. Første ormekur er inntatt, og den falt som vanlig ikkje heilt i smak ;-) Det er lett håndtering denne perioden. Dei bor i lag med oss på kjøkken/ stue med alle lyder og aktiviteter rundt seg. Dei skal berre ete, sove og vokse ei god stund til før dei skal begynne å oppdage verden utenfor kvalpekassa.
2 bilder frå i dag over her. Individuelle bilder kjem først seinere når dei har åpna augene sine.
HER ER LEDIG HANNVALP
Valpene blir leveringsklare 02.03.2026
KVALPENE ER BLITT 3 UKER GAMLE
Det er egentlig ikkje noke særlig nytt å nevne for desse "puddingane". Ja mest det einaste dei gjer er å KUN sove, spise og vokse, enn så lenge. No har dei nokre korte perioder der dei er våken og stavrer litt rundt og lager litt gremlinslyder. Batteria varer ikkje så lenge ;-) Fikk filma dei når dei var våken. Motorikken skal mykje meir på plass no og framover. Her er berre velstand og virkelig rikelig fra mamma sin melkebar ;-) Alle har økt fødselsvekta si 3,5 x. Dei får fortsatt mest ro og vi stresser dei ikkje då dei ikkje er klar for "meir" heilt endå. Vi stikk handa nedi og koser med litt dei men stresser dei ikkje. Klipt klør har vi også gjort igjen.
Alle har åpna augene sine og individuelle bilder fra i dag finner du oppe til høgre. 3 andre bilder frå i dag du finner over her. 4 snutter finner du
YLVA SINE FINE ER BLITT 4 UKER GAMLE
Tida flyg fort. Dei får fortsatt mykje ro rundt seg og mamma sin melkebar er flittig benytta fortsatt og er fortsatt hovedmenyen. Dei er blitt skikkelige kompakte gode små middagspølser ;-) Dei er no litt lydhøre dei korte øyeblikka dei er våken og stavrer littegrann rundt. Motorikken kommer no og framover. Ser av snuttene kor ustø dei fortsatt er på fotane, men det kommer fort no. Dei er blitt små hunder! Dei er på stua med dei lyder og aktiviteter som er i husets hjerte. Dei har no fått det vi kaller "toroms" for første renslighetstreninga før dei skal over i valpegård seinere i dag. Klør klippes regelmessig. Ormekur nummer 2 fekk dei servert i dag. Dei er allereie trygge og sosiale det vi handterer dei. Dei har i dag også fått smakt litt hundemat og det likte dei :-) Vi har allereie vore 2 ganger til Ålesund siste uka så bilkjøring er allereie godt i gang.
3 bilder frå i dag finner du til over her. 5 videosnutter finner du
VALPENE ER BLITT 5 UKER GAMLE
Valpene har no flytta inn i valpegård og hatt det som sin faste base siste uka. Dei er fortsatt på stua/ kjøkken midt i hustes hjerte. Ingen tisser i soveburet! Det er heilt fantastisk! Alle går no ut når dei våkner eller må gjøre fra seg. Dei er lydhøre, sosiale og litt kosete allereie. Litt besøk og handtering er no i gang. Motorikken er godt på plass allereie sjølv om dei er litt klumsete og vittige til tider ;-) Det er ei rivende utvikling no og fremover! Mamma Ylva passer fortsatt alltid på men overlater no meir og meir ansvar og tillit til oss 2-beinte. Det blir no fortsatt å kjøre bil ukentlig, og det blir nokre timer i bilen når vi først er på farten. Det går kjempefint. Det er fin preging det også. Daglige input står på programmet. Ylva virkelig koser seg med sine små. Ho har rikelig med melk og tar seg veldig god tid når ho er inne å dier, vasker og koser med dei <3 Ikkje lett å få i dei vanlig mat når ho har så flust med melk men litt får vi dei til å smake på mat også. Alle vokser g trives!
Nye individuelle bilder frå i dag 5 uker gamle finner du oppe til høgre.
6 snutter fra dei i valpegård finner du